دانایان سیاه و سفید

Geotag Icon این پست را روی نقشه ببینید

برخلاف تصور مردم ایران لباسهای بلند نمی‌پوشند و سرهاشون رو نمی‌بندند. فقط عده‌ای از اونها که فکر کنم داناتر از بقیه هستند اینطور لباس می‌پوشند و اون عده رو هم به ندرت میشه بین مردم دید.

خبرگان رهبری

بعضی از این دانایان که از بقیه داناتر هستند هر چند وقت یکبار در اینجا (روی نقشه ببینید+) دور هم جمع می‌شن و برای بقیه تصمیم می‌گیرند.

خبرگان رهبری

این عده رو از نزدیک نمی‌شه دید و فقط تصاویرشون به دست مردم می‌رسه ولی آدمها از لحظه به دنیا اومدنشون حضورشون رو در زندگی حس می‌کنند. دانایان از هیچ چیزی غافل نیستند و فکر همه امور جزئی زندگی انسانها رو هم می‌کنند. برای کارهایی  که بعد از به دنیا اومدن یک انسان باید انجام بشه، نوع و رنگ لباسی که در طول زندگی باید بپوشه، کسانی که می‌تونه باهاشون رابطه برقرار کنه، روش ازدواج کردن و حتی برای طریقه وارد شدنش به تخلیه‌گاه کاشی‌پوش هم برنامه‌ریزی می‌کنند. فکر می‌کنم این تصمیمات برای انسانها ارزش و اهمیت زیادی داره و همه به این تصمیمات احترام می‌گذارند چون اونا رو اجرا می‌کنند.

خبرگان رهبری

دانایان یا سیاه هستند یا سفید، رنگ دیگه‌ای ندارند. تعداد دانایان سرسیاه به مراتب از دانایان سرسفید کمتره برای همین فکر می‌کنم که دانایان سرسیاه برتری خاصی نسبت به دانایان سرسفید داشته باشند. مثل اینکه این امتیاز از لحظه تولد همراهشونه و اکتسابی نیست.

خبرگان رهبری

گمان می‌کنم که دانایان هیچگاه لبخند نمی‌زنند.

akhm

اطلاعات تکمیلی:

با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم بعضی از دانایان لبخند هم می‌زنند

لبخند یک دانا

لبخند یک دانا

و بعضی‌ها حتی قهقهه! حالا یا اشتباه شده که این لباس رو پوشیدند یا اینکه به اندازه قبلیها دانا نیستند

سید خندان

سید خندان

یک دیدگاه to “دانایان سیاه و سفید”

  1. سلام به گوش تمام سیاه و سفید های این مملکت برسون که من ترجیح میدم با کفش هام تو خیابان راه برم و به خدا فکر کنم تا اینکه تو مسجد بشینم و به کفش هام فکر کنم