مرگ با سقوط افزار

Geotag Icon این پست را روی نقشه ببینید

فرودگاه مادرید

«مادرید» پایتخت «اسپانیا»ست، پنج روز پیش یعنی ۳۰ام مرداد ماه زمینی-جلالی حدود ساعت ۱۴:۴۵ به وقت همونجا یک اتفاقی افتاد که ۱۵۳ زمینی در یک لحظه نابود شدند. من اول نفهمیده بودم که چه اتفاقی افتاده چون تا مادرید رو پیدا کنم آثار ماجرا جمع شده بود ولی همه دنیا راجع بهش حرف می‌زدند تا اینکه دیروز یکبار دیگه مشابه اون اتفاق در «بیشکک» پایتخت «قرقیزستان» افتاد و این بار سریع تونستم خودم رو به حادثه برسونم.

جنازه‌های حادثه سقوط هواپیما در مادرید

مثل اینکه انسانها در زمینه علم پرواز و حمل و نقل هوایی خیلی عقب هستند. وسائلی که باهاش پرواز می‌کنند بسیار ابتدائی است و  در اثر کوچکترین مسئله‌ی پیش‌بینی نشده‌ای سقوط می‌کنه. آمار سوانح هوایی در بعضی از کشورها نشون می‌ده که اونها  رسما از «سقوط ‌افزار» به جای هوانورد استفاده می‌کنند.

شمای گرافیکی حادثهشمای گرافیکی حادثه جت مسافربری خطوط هوایی اسپانیا با ۱۷۲ مسافر به سمت جزایر قناری در حال حرکت بود که در لحظات ابتدایی پرواز موتور سمت چپش آتش می‌گیره و در حاشیه جنگلی کنار  فرودگاه مادرید سقوط می‌کنه (روی نقشه ببینید+)

این هواپیمای بوئینگ مدل۸۲ MD  سال ۱۹۹۳ زمینی-میلادی ساخته شده بود و به مدت پانزده سال در خطوط هوایی فعالیت می کرده است.

نمونه مشابهی از هواپیمای سقوط کرده

پس از سقوط

دم سوخته هواپیما

قسمتی از لاشه هواپیمای سقوط کرده

دهها امبولانس در محل حاضر شده اند تا مجروحان حادثه را به بیمارستان منتقل کنند ولی فقط ۱۹ انسان از این حادثه نجات پیدا کردند

آمبولانسها

داغدیدگان حادثه

تصاویر از  CNN، AP ، AFP

به محض اینکه اطلاعاتم در مورد حادثه دیروز  قرقیزستان تکمیل شد گزارشم رو می‌فرستم.

۲ دیدگاه to “مرگ با سقوط افزار”

  1. بیچاره ها!جدا که عبارت سقوط افزار بسیار بجا بود!

  2. دوست عزیز درود
    سقوط هواپیمای قرقیزستان بسیار دردناک بود.مطلبت در باره مثلث برمودا هم جالب توجه بود.ازت دعوت میکنم تا از وبلاگ من هم دیدن کنی ونظرت رو بگی با سپاس.بدرود