آسمان پیمایی که سوار آدمها شد

Geotag Icon این پست را روی نقشه ببینید

نکته جالبی که من جدیدا کشف کردم اینه که در بعضی از کشورهای زمینی از وسائل نقلیه (و احتمالا هر وسیله‌ای) انقدر استفاده میشه تا از کار بیفته یعنی نابود بشه طوریکه دیگه تعمیر هم نشه! و مثلا راحتی، آلودگی محیط زندگی و حتی حفظ جان زمینیها انگیزه کافی برای توقف استفاده و یا تعویض یک وسیله کهنه نیست.

فرودگاه بین‌المللی ماناس نام اصلی‌ترین فرودگاه‌ کشور قرقیزستان است که در ۲۵ کیلومتری شمال-غربی پایتخت، بیشکک قرار گرفته است.

همونطور که قبلا گفته بودم یک آسمان پیمای دیگه هم در قرقیزستان تونسته بود توانائی سقوطش رو ثابت کنه، (روی نقشه ببینید+) گرچه ابعاد این فاجعه و بازتابش در دنیا به اندازه حادثه مادرید نبود ولی برای کشوری که من فعلا برای سکونت در زمین انتخاب کردم مسئله خیلی فرق می‌کرد.

مقصد این سقوط افزار که حدود ساعت ۱۲:۳۰ (به وقت محلی) سوم شهریور ماه جلالی-زمینی نزدیکیهای فرودگاه مبدأ سقوط کرده بود (مشابه حادثه مادرید)، ایران بود و از این رو ۵۲ نفر از ۶۸ کشته این حادثه ایرانی بودند که مرگ یکی از اونها که عکاسی به نام محسن رسول اف بود زمینیهای بیشتری رو نسبت به بقیه غمگین کرد.

هواپیمای سقوط کرده در قرقیزستان

مثل اینکه پرواز شماره ۶۸۹۵ به نام ایران آسمان ایرلاینز ثبت شده ولی مسؤلان ایرانی هرگونه ارتباط دیگه‌ای رو با این پرواز  و پرنده‌اش موسوم به بوئینگ ۷۳۷ تکذیب کردند.

هواپیمای سقوط کرده در قرقیزستان

این سقوط افزار انقدر از شرایط آرمانی بدور بود که بعضی از کشورهای پیشرفته زمین ورودش رو به آسمان خودشون ممنوع کرده بوند!

هواپیمای سقوط کرده در قرقیزستان

نکته غیرقابل باور  ماجرا اما اینه که ۲۲ نفر از ۹۰ مسافر این آهن پاره نجات پیدا کردند.

عکسها از AFP

Comments are closed.