11 سپتامبر2001 ، تغییر مسیر تاریخ زمین

Geotag Icon این پست را روی نقشه ببینید

هفت سال زمینی پیش در چنین روزی ۱۹ مرد ۴ هواپیما رو در حین پرواز ربودند، دو تای آن را به فاصله یک ربع ساعت به دو ساختمان بلند شبیه هم در آمریکا کوبیدند. (روی نقشه ببینید+) یکی را به پنتاگون مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (روی نقشه ببینید+) و آخری هم سقوط کرد.

سوختن برجهای تجارت جهانی در محله منهتن نیویورک

در سه هواپیما هرکدام پنج هواپیما ربا حضور داشتند و در یکی ۴ نفر. ۱۵ تایشان از عربستان و بقیه از امارات و مصر و لبنان بودند. دین همه آنها یکی بود و همگی عضو گروهی به اسم القاعده بودند که از کشتن و کشته شدن در راه دینشان دریغ نمی‌کنند.

گزارش تصویری CNN برج شمالی مرکز تجارت جهانی (1 WTC) در ساعت ۸:۴۶:۳۰ صبح مورد اصابت قرار گرفت ولی ۱۰۲ دقیقه در برابر آتش‌سوزی مقاومت کرد تا فرو بریزد ولی برج جنوبی (2 WTC) که شانزده دقیقه بعد مورد حمله قرار گرفت تنها ۵۶ دقیقه طول کشید تا با خاک یکسان شد. شدت خسارات وارده به حدی بود که برج ۴۷ طبقه شماره هفت (WTC 7) فردای آن روز فرو ریخت.

طی این اتفاق حدود ۳۰۰۰ نفر انسان از ۹۰ ملیت مختلف از بین رفتند که ۲۶۰۰ نفرشان در آن ساختمانها حضور داشتند و بقیه مسافران هواپیماها و کسانی بودند که به کمک قربانیان شتافتند. تعداد تلفات دسته اخیر اعم از مأمورین آتش نشانی و پلیس و…  از مسافران هم بیشتر بود.

در همان لحطات اول رئیس جمهور وقت آمریکا رسما اعلام کرد که به کشورشان حمله شده و کلیه پروازها در سرتاسر این مهمترین کشور زمین لغو شد. سه دقیقه بعد از لغو پروازها هواپیمای سوم به پنتاگون اصابت کرد. کاخ سفید، سازمان ملل متحد، وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری و ساختمان بانک جهانی تخلیه شد و کلیه پروازهای منتهی به آمریکا به کشور همسایه کانادا هدایت شد.

مجسمه آزادی در حال مشاهده برجهای تجارت جهانی

اون رئیس جمهور بعد ازتأکید بر مجازات شدید عاملان فاجعه (این تأکید همچنان ادامه دارد!) به نقطه نامعلومی گریخت و عجیب آنکه کلیه اماکن دیپلماتیک کشور دیگری به نام اسرائیل در سراسر جهان تعطیل شد.

لحظه فرو ریختن برج تجارت جهانی

این اتفاق چنان دنباله‌ای داشت که امروز هفت سال پس از آن تاریخ هنوز روزی فرا نرسیده که در هیچ یک از بخشهای خبری رسانه‌ها چیزی که یاداور آن حمله باشد دیده نشود. حمله  نظامی به دو کشور فاقد دموکراسی به دلیل مبارزه با تروریسم و کشته شدن صدها غیرنظامی در صدر اخبار این هفت سال قرار داشته و هنوز زمینیها بر درست بودن یا نبودن این واکنش اختلاف نظر شدید دارند طوری که بعضی‌ها حتی احتمال  توطئه خود دولت آمریکا در مورد این فاجعه  رو هم مطرح می‌کنند!

دو اشعه نور به جای دو ساختمان تجارت جهانی در سال ۲۰۰۴ به یاد کشته شده‌گان واقعه

عکسها از ویکی‌پدیا

خارج از گزارش: مدتیه خواب و خوراک مردم ایران تغییر کرده، می‌خواستم گزارش مفصلتری بدم ولی متأسفانه با توجه به حساسیت و حتی واکنشهای خشم‌آلودی که عده‌ای از زمینیها نشون می‌دن (در مورد  گزارشاتی که از رفتار غیرمعمولشون می‌دم)، نمی‌تونم هرچیزی رو که می‌بینم سریع گزارش کنم چون نگفتن از ندیده‌ها موجب سوءتعبیر میشه. من مدت زیادی نیست که به زمین اومدم و هنوز خیلی چیزها رو ندیدم، کاش اگر چیزی رو اشتباه فهمیدم به جای عصبانیت کمک کنند تا مثل این گزارش، ضمیمه تکمیلی بفرستم براتون.

۲ دیدگاه to “11 سپتامبر2001 ، تغییر مسیر تاریخ زمین”

  1. سلام
    از نوشته ها تون لذت می برم

  2. تاریخ نگاری شیرینی بود.